Festival Kráľovských vín + výsledky degustácie

Zdroj článku + fotogaleria + videoreportaz: Facebook Mesto Skalica – oficialna stránka

4. ročník Festivalu kráľovských vín, Kráľovského Skalického rubínu a Kráľovskej frankovky, bol opäť úspešnejší ako predchádzajúce. Bolo to predovšetkým preto, lebo bolo opäť viac vzoriek a záujem o toto podujatie bol výborný. Titul Kráľovský Skalický rubín získal výrobca Víno Tureček, a.s. za SR ročník 2019. Titul Kráľovská frankovka prináleží Frankovke modrej 2018 kab. výrobcu Víno Kubeš. Hostia ochutnávali 168 vzoriek, zabávať sa mohli pri umení členov súboru historického tanca a hudby Reminiscencie a členov ľudovej hudby Pláňava.

Primátorka Anna Mierna privítala zástupcov francúzskeho veľvyslanectva, Ministerstva dopravy a výstavby SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, družobného mesta Hodonín, starostov a primátorov obcí okresu i poslancov mestského zastupiteľstva. Podujatie s podporou Mesta Skalica pripravili členovia Vinohradníckeho spolku Skalica a občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie.

Video reportáž najdete TU.

Celú fotogaleriu nájdete TU!