Výročná schôdza spolku 2023

Dňa 15.1.2022 sa v priestoroch Svadebky v Skalici uskutočnila výročná schôdza vinohradníckeho spolku Skalica, ktorej sa zúčastnilo 60 členov. Predseda spolku Ladislav Nemšovský všetkých prítomných privítal a zaželal im veľa úspechov, zdaru a zdravia v tomto roku. Minútou tichá sme si uctili pamiatku členov ktorí nás navždy opustili. Výročnej schôdzi sa už tradične zúčastnili aj naši družobní priatelia zo Sudoměřic, Petrova a Strážnice. Prítomní boli aj predseda Vínnej cesty Záhorie Ludovít Bránecký a tiež primátorka mesta Skalica Oľga Luptáková. Tajomník Spolku Ladislav Urik predniesol správu o činnosti spolku za rok 2022, pričom boli tiež spomínané činnosti a aktivity spolku pre rok 2023. V tomto roku nás opäť čaká množstvo podujatí, praktické ukážky a školenia s odbornými lektormi, vinohradnícky ples a najmä Celoslovenská výstava vín s medzinárodnou účasťou. Počas schôdze bola možnosť si zakúpiť členskú známku pre rok 2023 za sumu 6 €. Členskú známku si momentálne môžete zakúpiť vo VODO TOPO vedľa domu kultúry Skalici. Aj napriek nadpolovičnej účasti treba skonštatovať, že účasť bola nižšia a je škoda, že množstvo členov na výročnú schôdzu neprišla. Po výročnej schôdzi nasledoval voľný program. Koštovali sa prinesené vína a tiež sa vzájomne debatovalo.

Ďakujeme všetkým priaznivcom, členom a družobným priateľom za spoluprácu v roku 2022 a tešíme sa na spoluprácu v tomto roku. O všetkých našich činnostiach a aktivitách vás budeme informovať na našej webstránke a tiež na Facebooku vinohradníckeho spolku Skalica.

Váš Vinohradnícky spolok Skalica.