2. ročník Festivalu Kráľovských vín

Dňa 01.09.2018 sa od 17:00 hod. uskutočnil už druhý ročník vinárskeho podujatia Festival kráľovských vín v Skalici, ktorý sa napokon uskutočnil v historických priestoroch v koncertnej sále Františkánskeho kláštora v Skalici a to z dôvodu nepriazne počasia. Prvo-plánovo sa uvedené podujatie malo uskutočniť v átriu Františkánskeho kláštora pod holým nebom, čo by bola vzhľadom na daždivé počasie veľká chyba, pričom aj napriek tejto zmene mnohí z Vás sa nenechali odradiť, navštívili podujatie a najmä pokoštovali to naj, čo Skalica a jej vinohrady ponúka. O 19:00 hod. prebehlo slávnostné vyhodnotenie festivalu kráľovských vín a najmä čestné odovzdanie cien vinárom z najlepšími vínami. K návštevníkom podujatia sa prihovoril predseda Vínnej ceste Záhorie Ľudovít Bránecky, primátor mesta Skalica Ľudovít Barát a taktiež predseda a tvorca myšlienky organizovania Festivalu Kráľovských vín predseda Vinohradníckeho spolku Skalica Ladislav Nemčovský. K dispozícii bolo 120 vzoriek červených vín, konkrétne vína Frankovka Modra, Skalická Frankovka a Skalický Rubín. Touto cestou ďakujeme všetkým vinárom, ktorí poskytli vzorky k hodnoteniu, pričom katálog a výsledky nájdete pod textom. Celý večer sa niesol v duchu dobrej nálady, skalického vína a dobrej muziky o ktorú sa postaral Mužský spevácky zbor „Kúcané“, Techovská muzika „Sokolie“ zo Skalice a záver večera patril ĽH Pláňava zo Skalice. Všetkým hudobným zoskupeniam ešte raz ďakujeme, boli ste skvelí. Aj napriek samým superlatívom a pozitívam hodnotíme podujatie ako menšie sklamanie. Prečo je to tak? Počet návštevníkov tohto podujatia nebol viac ako 70 osôb. Veríme, že si na naše podujatia v budúcnosti nájdete cestu a spoločne sa kultúrne zabavíme pri poháriku skalického vína. Záverom ďakujeme všetkým, ktorí ste prišli, podporili nás a najmä veríme, že ste strávili príjemný večer.

Katalóg

Autor fotogalerie: Mesto Skalica